Studniówka 2018

W najbliższy piątek 5 stycznia o godzinie 12.00, tuż przed zaplanowaną na 6 stycznia Studniówką, na Kraśnickim Rynku zatańczą poloneza tegoroczni maturzyści  I LO im.Tadeusza Kościuszki i...

Czytaj więcej...

Nawet niepogoda w Warszawie jest urokliwa. Przekonali się o tym uczniowie kl. 2f, 3f (reprezentanci 2b i 2c). 5 października, stawiając czoła orkanowi Ksawery, zdobywali oni kulturalne szczyty stolicy.

Od początku towarzyszył im romantyczny duch, bo już w Muzeum Fryderyka Chopina w rytm jego mazurków, walców i polonezów poznawali niełatwe koleje życia polskiego wirtuoza. Muzeum łączy tradycyjną misję przechowywania pamięci o kompozytorze z nowoczesną formą jej przekazywania, dlatego warto, będąc w Warszawie, nie minąć go podczas podróży.

Choć aura nie sprzyjała, młodzież dzielnie pokonywała także pieszy szlak śladami Stanisława Wokulskiego, duchem romantyka, ale żyjącego już w kolejnej epoce, bohatera „Lalki” Bolesława Prusa. To cenne doświadczenie obserwowania, jak fikcja stworzona przez pisarza przemienia się w konkretne kamienice, kościoły, ulice i wydarzenia.

Ostatnim i chyba najbardziej spektakularnym punktem wycieczki okazała się wizyta w Teatrze Narodowym, w którym uczestnicy obejrzeli widowiskową realizację dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian” w reżyserii Jana Englerta.

Przy takich doświadczeniach orkan Ksawery ostatecznie okazał się delikatnym zefirem. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Renata Staruch, Magdalena Frączek, Beata Szaja, Bożena Mozgawa.

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 9

Yesterday 385

Week 836

Month 9417

All 33610

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top