Nawet niepogoda w Warszawie jest urokliwa. Przekonali się o tym uczniowie kl. 2f, 3f (reprezentanci 2b i 2c). 5 października, stawiając czoła orkanowi Ksawery, zdobywali oni kulturalne szczyty stolicy.

Od początku towarzyszył im romantyczny duch, bo już w Muzeum Fryderyka Chopina w rytm jego mazurków, walców i polonezów poznawali niełatwe koleje życia polskiego wirtuoza. Muzeum łączy tradycyjną misję przechowywania pamięci o kompozytorze z nowoczesną formą jej przekazywania, dlatego warto, będąc w Warszawie, nie minąć go podczas podróży.

Choć aura nie sprzyjała, młodzież dzielnie pokonywała także pieszy szlak śladami Stanisława Wokulskiego, duchem romantyka, ale żyjącego już w kolejnej epoce, bohatera „Lalki” Bolesława Prusa. To cenne doświadczenie obserwowania, jak fikcja stworzona przez pisarza przemienia się w konkretne kamienice, kościoły, ulice i wydarzenia.

Ostatnim i chyba najbardziej spektakularnym punktem wycieczki okazała się wizyta w Teatrze Narodowym, w którym uczestnicy obejrzeli widowiskową realizację dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian” w reżyserii Jana Englerta.

Przy takich doświadczeniach orkan Ksawery ostatecznie okazał się delikatnym zefirem. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Renata Staruch, Magdalena Frączek, Beata Szaja, Bożena Mozgawa.

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 169

Yesterday 159

Week 2344

Month 6639

All 59447

Currently are 47 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top