Studniówka 2018

W najbliższy piątek 5 stycznia o godzinie 12.00, tuż przed zaplanowaną na 6 stycznia Studniówką, na Kraśnickim Rynku zatańczą poloneza tegoroczni maturzyści  I LO im.Tadeusza Kościuszki i...

Czytaj więcej...

14 grudnia 2017r. uczniowie z klasy II F pod opieką Pań Doroty Wójtowicz i Aliny Olszówki mieli niezapomnianą okazję zwiedzić dworek, który należał niegdyś do rodziny naszego patrona Tadeusza Kościuszki, znajdujący się w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie.

Samo oglądanie nad wyraz ciekawego obiektu nie było głównym celem naszej wycieczki, a jednie interesującym dodatkiem. Kluczową atrakcją był udział w sesji ,,Współcześni i potomni o Tadeuszu Kościuszce – wojskowym i polityku”, zorganizowanej przez UMCS. Mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle atrakcyjnie  przygotowanych sześciu wystąpień profesorów uczelni. Nasza młodzież z niebywałym skupieniem śledziła wypowiedzi mówców, ponieważ poruszali oni kwestie, których nie znajdziemy na lekcjach historii. Na koniec konferencji mogliśmy zadawać pytania dotyczące naszego sławnego patrona. Wyjazd ten zaliczamy z pewnością do bardzo udanych i niezmiernie ciekawych doświadczeń.
Patrycja Zgardzińska

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 9

Yesterday 385

Week 836

Month 9417

All 33610

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top