„8 MILIONÓW Polaków doświadcza ubóstwa i wykluczenia społecznego”. Co czwarty samotny rodzic z powodu braku pieniędzy rezygnuje z wykupu lekarstw dla dzieci. Blisko 50% osób niepełnosprawnych deklaruje, że nie zawsze starcza im na jedzenie”

Tak biedę w Polsce przedstawia „Szlachetna paczka”- akcja, która od szesnastu lat stara się pomóc tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej.

W tegorocznym finale wsparcia udzielili również uczniowie z naszej szkoły. Klasa 2F wybrała rodzinę, dla której zebrała aż osiem paczek, w których znalazły się potrzebne jej produkty – żywność, odzież dla trójki małych dzieci, przybory do higieny, specjalne produkty dla niemowląt. Przekazali również mnóstwo zabawek, które z pewnością ucieszą obdarowanych.

Uczniowie osobiście wręczali paczki, co jednocześnie umożliwiło poznanie rodziny i bycie świadkami bardzo radosnego momentu odkrywania prezentów. „Dzieci zachwycone były zawartością podarowanych paczek, a rodzice wzruszeni. My natomiast cieszymy się ich szczęściem, jednoczenie jesteśmy z siebie dumni, że udało nam się przekazać wszystkie rzeczy zawarte na liście potrzeb rodziny.”- opisuje uczennica.

Historia ta pokazuje, że pomaganie to nie tylko dawanie. Udział w takiej akcji zbliża do siebie ludzi, dostarcza wielkiej satysfakcji i radości, a jednoczenie pozwala docenić to co się ma.

Opracowała Marta Kolasińska – koordynatorka klasowej akcji

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 109

Yesterday 300

Week 2125

Month 6420

All 59228

Currently are 104 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top