Czwartego marca, drużyna Spice Gears wyruszyła na podbój Chin w ramach zawodów FIRST Robotics Competition. W tym roku jest to szczególne wydarzenie dla naszej szkoły, gdyż w składzie grupy, która uczestniczyła w konkursie był jeden z naszych uczniów, Konrad Ciempiel z klasy II AT.

FIRST Robotics Competition (FRC) to prestiżowy, międzynarodowy konkurs dla młodzieży łączący naukowe podejście w dziedzinie robotyki z nowoczesnymi technologiami i etyką pracy w zespole opartą na kooperacji i zabawie. Uczniowie szkół średnich konstruują według wytycznych organizatorów roboty, które potem biorą udział w zawodach, wykonując z góry zaplanowane czynności. 

W tym roku tematyka dotyczyła gier komputerowych. Roboty musiały zbierać i wrzucać skrzynki na wagi, które znajdowały się na różnych wysokościach. Pod koniec meczu roboty musiały wjechać na platformę i podciągnąć się na małym drążku.

Drużyna miała zagwarantowany udział w dwóch konkursach, żeby zwiększyć swoje szanse na kwalifikacje do finałów turnieju FRC. Jednak nasi młodzi robotycy już podczas rozgrywek w Shenzhen pokazali całemu światu, co potrafią i że są w stanie sięgać po najwyższe cele. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny Spice Gears i uhonorowaniem jej Regional Chairman’s Award, prestiżową nagrodą przyznawaną za całą działalność drużyny. Jest to wielkie osiągnięcie, gdyż drużyna istnieje dopiero 3 lata, a już może się poszczycić takimi osiągnięciami. Już po pierwszych zawodach drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek finałowych, jednak to nie zaspokoiło chęci sięgania po kolejne cele.

Na kolejne zawody, do Szanghaju ekipa poleciała wyluzowana, jednak nie chciała zwolnić tempa i miała na celu wykorzystać 100% umiejętności swoich i robota. Kolejne mecze i kolejne sukcesy zapisali na swoim koncie, wygrana turnieju w Szanghaju, nagroda przedsiębiorczości to ich dorobek, który przywieźli z Państwa Środka. Nie można również zapominać o wyróżnieniu Woodiego Flowersa dla opiekuna drużyny, Dariusza Głuchowskiego. Nagroda ta przyznawana jest za całokształt działalności na rzecz drużyny, propagowania idei FIRST oraz umiejętności inspirowania młodych ludzi do ciągłego rozwoju w zakresie nauk ścisłych i robotyki.

Po zakończeniu zawodów w Szanghaju Spice Gears powróciła do Polski, gdzie na lotnisku zostali ciepło przywitani przez swoje rodziny i kibiców, którzy choć byli bardzo daleko, wierzyli w nich i trzymali kciuki, nawet gdy przez to mieliby nie spać. Teraz przed drużyną chwila odpoczynku, a już za kilka tygodni reprezentacja drużyny wyruszy na finały turnieju robotycznego w Detroit. Głęboko wierzymy w to, że osiągną kolejne sukcesy!

 

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top