100 lat za nami,

Przyszłość z Tobą przed nami !

 

Górka to szacowna jubilatka, śmiało patrząca w przyszłość.

Panujący w szkole klimat sprzyja nauce i rozwijaniu indywidualnych pasji

 

Gimnazjalisto , jeśli wybierzesz naszą szkołę:

Uzyskasz wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin wiedzy umożliwiające Ci osiągniecie wysokiego wyniku egzaminu maturalnego , a potem podjęcie nauki na prestiżowych kierunkach. Nasi absolwenci kształcą się na uniwersytetach medycznych, wymagających kierunkach politechnicznych i humanistycznych. Rokrocznie zdawalność matur i osiągane wyniki przekraczają średnie krajowe wśród absolwentów liceów.

Będziesz miał możliwość poszerzania swojej wiedzy na zajęciach organizowanych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, UMCS i zajęciach organizowanych we współpracy z Politechniką Lubelską

Będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach unijnych uzupełniających twoją wiedzę oraz lepiej przygotowujących Cię Do matury i dalszej nauki.

Twoi nauczyciele będą prowadzić dodatkowe zajęcia przygotowujące Cię do egzaminu maturalnego z każdego przedmiotu.

Uzyskasz większe szanse w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, do których przygotują Cię Twoi nauczyciele. W ostatnim roku szkolnym Twoje starsze koleżanki i koledzy uczący się w naszej szkole, zostali finalistami olimpiad i konkursów na szczeblu krajowym i wojewódzkim.

W naszej szkole masz duże szanse na uzyskanie stypendium Starosty Kraśnickiego, Marszałka Województwa lub Prezesa Rady Ministrów. W ostatnim roku stypendia Starosty uzyskało 76 uczniów i absolwentów, a stypendia Marszałka 14, co jest największą liczbą w powiecie.

Otrzymasz możliwość korzystania z nowoczesnych i dobrze wyposażonych sal i pracowni lekcyjnych, wyremontowanej sali gimnastycznej , oddanego do użytku w 2017 roku boiska szkolnego i bieżni lekkoatletycznej , szkolnego barku i strefy relaksu.

Gimnazjalisto, szkoła to nie tylko nauka !

W naszych murach spotkasz nowych i sympatycznych kolegów i koleżanki, z którymi będziesz miał możliwość przeżyć szalone chwile młodości. Nie przypadkiem zdobyliśmy tytuł „Najbardziej klimatycznej szkoły Lubelszczyzny” .

Do dobrej atmosfery w szkole przyczyniają się życzliwi i kompetentni nauczyciele. Wielu z nich jest egzaminatorami maturalnymi i zawodowymi z dużym doświadczeniem .

Jeśli tylko zechcesz to możesz włączyć się w liczne akcje charytatywne w ramach Klubu Wolontariusza czy w cykliczne akcje honorowego krwiodawstwa.

Będziesz też mógł włączyć w liczne wymiany międzynarodowe, które pomogą Ci szlifować języki obce i poznać nowych zagranicznych przyjaciół. Dotychczas uczniowie „Górki” odwiedzili Belgię, Bułgarię, Francję, Hiszpanię, Rumunię, Turcję, Wielką Brytanię  i Włochy.

 

I LO im.Tadeusza Kościuszki oferta profili kształcenia

 
 
 

KLASY

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane w trakcie rekrutacji

Polecamy tę klasę:

 

  A

matematyka, fizyka, informatyka

matematyka, informatyka, język polski, język angielski

przyszłym konstruktorom wieżowców i stadionów, młodym odkrywcom tajemnic świata, którzy marzą o kierunkach politechnicznych i inżynierskich np.: inżynieria, mechatronika, budownictwo, transport, elektronika, geodezja, finanse i bankowość, logistyka, informatyka i ekonometria, itp.

B

matematyka, geografia, język angielski

 

matematyka, geografia, język polski, język angielski

zainteresowanym tajemnicami bankowości, rynku kapitałowego i biznesu, przyszłym przedsiębiorcom, znawcom marketingu, filologom, lingwistom, przygotowującym się do studiowania : gospodarki przestrzennej, filologii angielskiej, lingwistyki stosowanej, administracji, zarządzania, geografii, europeistyki, polityki regionalnej, itp.

C

biologia, chemia

matematyka, biologia, język polski, język angielski

osobom łączącym przyszłość z medycyną, farmacją, stomatologią, weterynarią, pracownikom służby zdrowia np. rehabilitacji, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego; zainteresowanym, biotechnologią, leśnictwem, dietetyką, ogrodnictwem, rolnictwem, itp.

D

biologia, chemia, matematyka

matematyka, biologia, język polski, język angielski

osobom łączącym przyszłość z medycyną, farmacją, stomatologią, weterynarią, analityką, biotechnologią, pracownikom służby zdrowia np. rehabilitacji, pielęgniarstwa; zainteresowanym ratownictwem medycznym, itp.

E

 

język angielski oraz

do wyboru dwa spośród j.hiszpański/j.niemiecki/j.rosyjski /j.francuski*

lub matematyka lub  geografia

 

matematyka, geografia, język polski, język angielski

przyszłym studentom uczelni ekonomicznych, zainteresowanym tajemnicami bankowości, rynku kapitałowego i biznesu, przyszłym przedsiębiorcom, osobom zainteresowanym turystyką, stosunkami międzynarodowymi, filologią angielską, lingwistyką stosowaną, znawcom marketingu itp.

F

 

język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

 

matematyka, historia, język polski, język angielski

 

 

miłośnikom literatury, pasjonatom teatru, wielbicielom filmu, przygotowującym się do studiowania np. prawa, socjologii, dziennikarstwa, stosunków międzynarodowych, europeistyki, różnych filologii, zarządzania kulturą itp.

 

 
 

* Uwaga w klasie E: w przypadku wyboru dodatkowych przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym uczeń wybiera co najwyżej jeden język obcy oraz drugi przedmiot (Geografia lub Matematyka) albo dwa przedmioty spośród (Geografia, Matematyka). W przypadku wyboru dwóch przedmiotów spośród Geografia, Matematyka, drugi język obcy realizowany będzie na poziomie rozszerzonym.

Utworzenie grup językowych z drugiego języka obcego uzależnione będzie od ilości chętnych oraz możliwości organizacyjnych szkoły.

 
We wszystkich klasach I LO i Technikum jako pierwszy język obcy nauczany będzie język angielski

Drugi język obcy nowożytny:

Kandydaci do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego będą mogli dokonać wyboru nauczanego drugiego języka obcego spośród: języka francuskiego, język hiszpańskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego.Kandydat może również wybrać poziom zawansowania nauczanego języka:

Język francuski tylko poziom podstawowy ( nauczanie od podstaw);

Język hiszpański poziom podstawowy (nauczanie od podstaw) oraz kontynuacja przedmiotu nauczanego w gimnazjum;

Język niemiecki tylko kontynuacja;

Język rosyjski nauczanie od podstaw lub kontynuacja przedmiotu nauczanego w gimnazjum;

Powstanie określonych grup językowych będzie zależało od ilości chętnych.

W Technikum jako drugi język nauczany będzie język niemiecki, z tym że kandydat ma mozliwość wyboru nauczania od podstaw lub kontynuacji.

Ostateczne potwierdzenie wyboru drugiego języka i stopnia zawansowania będzie następowało podczas składania dokumentów potwierdzającyh wolę rozpoczęcia nauki.

Wybór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym w klasie IE następował będzie w czasie składania oryginalnych dokumentów przez kandydatów.
 

Zasady rekrutacji.

Kandydaci przyjmowani są do szkoły i wybranego oddziału w kolejności od najwyższej ilości zdobytych punktów rekrutacyjnych z uwzględnieniem szczególnych preferencji. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w  rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej, które można przeczytać pod tym linkiem  oraz w zarządzeniu Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie.

Uczeń w postępowaniu rekrutacyjnym otrzymuje punkty za:

  • Uczeń może maksymalnie uzyskać 200 pkt.
  • wynik egzaminu gimnazjalnego maksymalnie 100 punktów;
  • oceny z czterech punktowanych przedmiotów na świadectwie ukończenia gimnazjum maksymalnie 72 punktów (celujący 18 pkt. bardzo dobry 17 pkt. dobry 14 pkt. dostateczny 8 pkt. dopuszczający 2 pkt);
  • świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem 7 punktów;
  • osiągnięcie  w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych maksymalnie 18 punktów;
  • za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej maksymalnie 3 punkty.

Najważniejsze terminy procedury rekrutacyjnej:

 

Czynność

Od

Do:

Rejestracja kandydatów/wybór preferencji

14.05.2018

15.06.2018

Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia

22.06.2018 08:00

26.06.2018 15:00

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia.

04.07.2018 10:00

04.07.2018 10:00

Wprowadzanie potwierdzeń woli podjęcia nauki

04.07.2018 10:00

06.07.2018 14:00

Publikacja list przyjętych

09.07.2018 12:00

09.07.2018 12:00

 


Uwaga !

 
W powiecie kraśnickim rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych prowadzona będzie w oparciu o elektroniczny system naboru. Kandydat do szkoły będzie mógł przy pomocy przeglądarki internetowej wybrać szkołę i klasę, do której stara się o przyjęcie.  Instrukcje zwiazane z obsługą systemu elektronicznej rekrutacji gimnazjaliści mogą uzyskać w szkołach macierzystych, instrukcja  przygotowana przez firmę obsługującą system rekrutacji dostępna jest pod tym linkiem.

100 lat "Górki"

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

Projekty unijne

 

rpo

 erasmus

 

 

Licznik odwiedzin

Today 28

Yesterday 269

Week 2485

Month 7803

All 114177

Currently are 161 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top