Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 już za nami. Uczniowie po wakacyjnej przerwie powrócili do szkolnych murów. W Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku ponad czterystu uczniów rozpocznie naukę w pierwszych klasach - 392 w I Liceum Ogólnokształcącym (12 klas) i 47 w Technikum nr 1 (2 klasy).

Już 1 września społeczność szkoły, w asyście sztandaru, uczestniczyła w Mszy Św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkół funkcjonujących na terenie parafii Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. Rozpoczęcie roku szkolnego przebiegało w naszej szkole inaczej niż dotychczas. Ze względu na podwójny rocznik uczniów klas pierwszych, w oficjalnych uroczystościach, które odbyły się w sali gimnastycznej, wzięli udział wyłącznie pierwszoklasiści – uczniowie klas drugich, trzecich i klasy IV technikum udali się na spotkania z wychowawcami. Poza uczniami klas pierwszych w części oficjalnej uczestniczyli: Wicestarosta, pan Karol Rychlewski, reprezentujący Starostę Kraśnickiego, pana Andrzeja Rollę, wychowawcy klas pierwszych, nauczyciele i rodzice.

Podczas uroczystości, rozpoczynającej nowy rok szkolny, pedagodzy i uczniowie minutą ciszy uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Dyrektor szkoły pan Piotr Miecznikowski oraz pan Wicestarosta życzyli zarówno pierwszoklasistom, jak i pozostałym uczniom, radości ze zdobywanej wiedzy i osiągania jak najlepszych wyników w nauce: „Wszystkim uczniom życzę, aby zdobywanie nowej wiedzy i kolejnych umiejętności niosło ze sobą radość i zadowolenie. Życzę wielu sukcesów w nauce, realizacji zamierzeń i spełnienia marzeń. Niech każdego dnia towarzyszy Wam świadomość, że najważniejszym celem szkoły jest pomóc każdemu uczniowi stać się lepszym, mądrzejszym i dojrzalszym.” Nauczycielom i Wychowawcom życzył „aby oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu stały się źródłem satysfakcji, by zawsze niosły ze sobą poczucie spełnienia. Życzę Państwu wielu osiągnięć w pracy zawodowej i uznania w środowisku lokalnym.Życzę również, aby uczniowie darzyli Was należytym szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie”

Pan Dyrektor przedstawił zebranym nauczycieli, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczynają pracę w naszej szkole oraz wychowawców klas pierwszych. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy m.in. zapoznali podopiecznych z topografią szkoły.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego, poprzedzona Mszą Św., odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Uczestniczył w niej sztandar I LO, dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego i uczniów klas pierwszych, którzy w imieniu koleżanek i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie.

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Wszyscy mamy nadzieję, że to będzie dobry rok, który przyniesie wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom, a maturzystom da przepustkę na wymarzone kierunki.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top