W dniu 11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela - święto ludzi, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi.

W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, w którym wzięła udział społeczność szkoły. Dyrektor szkoły, pan Piotr Miecznikowski, w swoim przemówieniu przywołał słowa Donny Bulger: „Uczenie jest niekończącą się podróżą. Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Ale uczyć DOBRZE znaczy umieć wnieść odmianę do życia wszystkich, z którymi się człowiek styka. Uczyć to znaczy być rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, mistrzem. Ale uczyć DOBRZE to być tym wszystkim jednocześnie, a zarazem nie stracić z oczu tego, kim się jest. Jakąś część siebie człowiek dzieli z tymi wszystkimi ludźmi, z którymi stykał się w życiu. Uczyć to znaczy być czułym, kochającym, silnym, szczodrym dla tych, którzy na tobie polegają; zachęcać i chwalić. Ale uczyć DOBRZE to znaczy wierzyć w to, czego się uczy i w tych, których się uczy. Nauczyciel przez lata dochodzi do opanowania wszystkich tych umiejętności. Ale ci, którzy uczą DOBRZE, widzą, że w podróży przez życie jest więcej rzeczy do poznania i nigdy nie wahają się, by je poznać" . Przypomniał też o licznych sukcesach naszej młodzieży w roku szkolnym 2018/2019: „Troje uczniów wzięło udział w eliminacjach centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego i Olimpiady Biologicznej, uczeń naszej szkoły zajął I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg", dwóch uczniów zajęło II miejsce w kraju w Konkursie multimedialnym „Świat muzyki ukraińskiej”. Ogółem w olimpiadach i konkursach na szczeblu szkolnym i powiatowym wzięło udział 231 uczniów, na szczeblu wojewódzkim 62 uczniów i na szczeblu ogólnopolskim 10 uczniów. Uczniowie naszej szkoły odnieśli również wiele sukcesów we współzawodnictwie sportowym, m.in. II miejsce w województwie naszych szczypiornistek, IV miejsce w województwie w piłce siatkowej dziewcząt,V miejsce w Mistrzostwach Województwa w koszykówce chłopców, V m. w Mistrzostwach Województwa w pływaniu dziewcząt. Nasza szkoła po raz kolejny zajęła I miejsce w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym.”

W dalszej części przemówienia złożyła życzenia Gronu Pedagogicznemu: „Drodzy Nauczyciele życzę Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiacie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzę niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie i szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte…”, podziękował nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za rzetelną pracę, cierpliwość oraz zaangażowanie w budowaniu pozytywnego wizerunku naszej szkoły, a młodzieży za wypełnianie szkolnych obowiązków, udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych oraz godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 1 w środowisku.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nagrody. Otrzymują je nauczyciele, którzy wyróżniają się w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

W dniu dzisiejszym Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali:

- pani Maria Cios

- pani Katarzyna Chapska

- pani Anita Czech

- pan Piotr Małek

- pani Jadwiga Nowomiejska

- pani Alicja Ostrowska

- pani Ewa Rej

- pani Beata Szaja

- pan Mariusz Wereski

- pani Dorota Wójtowicz

W godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie pracowników oświaty szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Podczas uroczystości Nagrody Starosty Kraśnickiego otrzymają: pani Bożena Mozgawa, pani Wioletta Skrzyńska i pani Grażyna Stachyra.

Gratulujemy nagrodzonym pedagogom i życzymy kolejnych sukcesów.

Po części oficjalnej wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Moniki Pawłasek i pana Dariusza Bochniaka. Dekorację przygotowała pani Alina Olszówka.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top