12 października uczniowie klas trzecich liceum oraz czwartej technikum wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami wzięli udział w XXXV Pielgrzymce Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę. W tym roku spotkanie przebiegało pod hasłem ,,Jestem z wami w Eucharystii”.

Pierwszym punktem pielgrzymki był udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Przygotowane rozważania poszczególnych stacji podkreślały, jak wiele ważnych wyborów stoi przed młodymi ludźmi u progu dorosłości. Nabożeństwo ewangelizacyjne w Bazylice Jasnogórskiej pozwoliło młodzieży wyciszyć się, by móc w swoich sercach odpowiedzieć na pytanie, czego oczekuje od nich Bóg. W czasie Mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Józefa Wróbla maturzyści prosili o światło Ducha Świętego w czasie ostatniego roku nauki, o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i trafne wybory życiowe. W homilii skierowanej do młodzieży, bp Wróbel przytoczył przykład ewangelicznego młodzieńca, do którego Jezus zwraca się z zaproszeniem do pozostawienia wszystkiego i pójścia za Nim. ,,Oto Pan Jezus zaprasza owego młodzieńca, a w nim każdego młodego człowieka jak i dorosłego, aby oto zostawił nieco na boku w swoim życiu to, co go pochłania całkowicie i poszedł, i szukał mądrości ewangelicznej. Nie tylko ma zostawić to, co nabywał, i szukał, i zdobywał, ale również to wszystko, co pochłania go do tego stopnia, że to po prostu niesie w jego życiu niepokój i smutek, bo wciąż szukając, nabywając, zatraca samego siebie. I w gruncie rzeczy w pewnym momencie odkrywa, i co mi z tego, jeżeli to mi zabiera moją radość i pokój, bo wciąż to pochłania moje myśli, każdy czas, i nie mam czasu sam dla siebie, żeby odnaleźć radość serca”. W trakcie Mszy świętej maturzyści odnowili również swoje przyrzeczenia chrzcielne i dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej.

Dla wielu z uczniów pielgrzymka stała się okazją do odwiedzenia po raz pierwszy w życiu duchowej stolicy Polski. Młodzież miała możliwość zobaczyć klasztor Ojców Paulinów oraz znajdujące się na jego terenie obiekty sakralne i muzealne. Duże wrażenie zrobiła na nich kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Pielgrzymka stała się również okazją do wspólnego spędzenia ze sobą czasu oraz spotkaniem z innymi wierzącymi, młodymi ludźmi z naszej archidiecezji. Maturzyści z Górki dali piękne świadectwo swojej wiary i zaufania Bogu. Połączenie gorliwej modlitwy na Jasnej Górze oraz pilna nauka z pewnością zaowocują doskonałymi wynikami na egzaminie maturalnym i właściwymi wyborami w dalszym życiu.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top