W dniach 5-7 listopada uczniowie klas 2b, 2e i 2at uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Poznania i Berlina. Odwiedziliśmy również Zamek w Kórniku.

Spod szkoły wyjechaliśmy z zapasem dobrych humorów. Pierwszego dnia, po przyjeździe do Poznania i spotkaniu z przewodnikiem ruszyliśmy śladami pierwszych Piastów. Zobaczyliśmy Rynek Starego Miasta, oraz Ratusz. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski z gotycką katedrą ze słynną Złotą Kaplicą – muzeum Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Wieczorem w Hotelu Baranowskim czekał na nas ciepły pyszny posiłek.

Kolejny dzień to oczywiście śniadanie, a następnie wyjazd do Berlina. Mieliśmy okazję zobaczyć Bramę Brandenburską, oraz najwspanialszy bulwar berliński „Unter den Linden”. Katedrę Berlińską w dzielnicy Mitte, na Wyspie Muzeów, oraz imponujący Alexanderplatz. Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu i odpoczynek przy obiadokolacji i nocleg.

Trzeci dzień to przyjazd do Kórnika- jednego z najciekawszych i najwspanialszych obiektów z XIX w.

Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych obfitował w atrakcje kulturowe, ale najważniejsza była też nasz odpoczynek i dobra zabawa. W czasie wycieczki opiekę nad nami sprawowali: Panie Katarzyna Brzozowska i Dorota Jarmuł, Panowie Grzegorz Kozik i Wojciech Pomykalski. Za bezpieczną podróż i opiekę dziękujemy również naszym kierowcom, oraz przewodnikom a także Pani Beacie Flis. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży ,,Flis Travel”.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top