Wycieczka do Włoch dla uczniów Zespołu Szkół nr1 w Kraśniku.

Planowany termin: 29 maja – 7 czerwca 2015.

Organizator: Bożena Mozgawa. 

 

PROGRAM:     WŁOCHY

I DZIEŃ:

Wyjazd z Polski w godzinach wczesno-rannych Przejazd do Tarvisio, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ:

Śniadanie. ZwiedzanieWenecji. Rejs stateczkiem do centrum Wenecji i zwiedzanie miasta:spacer wzdłuż nabrzeża i Most Westchnień, Pałac Dożów stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku, plac i Bazylika św. Marka, spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande. Przejazd do Padwy zwiedzanie bazyliki Św. Antoniego, historyczne centrum, Piazza delle Erbe. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd do Pizy - miasta znanego przede wszystkim z krzywej wieży, jednak miejscowość ta posiada o wiele więcej atrakcji. Średniowieczne Centrum, w tym Pole Cudów (Campo dei Miracoli), jak również dziesiątki kościołów i pałaców świadczą o dawnym bogactwie i potędze Pizy. Przejazd do SIENY, średniowiecznego miasta słynnego na całym świecie m.in. z wyścigu konnego „palio”. Zwiedzanie głównego Placu Il Campo, w kształcie muszli oraz gotyckiej katedry z przepięknymi marmurowymi posadzkami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ

Śniadanie, wyjazd do Florencji. Zwiedzanie stolicy Toskanii z przewodnikiem. Zobaczymy: Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną kopułą dominująca nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Pałac Signorii, następnie Bazylikę Santa Croce z grobowcami znanych Włochów (Dantego, Michała Anioła, Galileusza, Machiavelliego), Galeria Uffizi – jedno z najstarszych i najpopularniejszych muzeów w Europii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie RZYMU: Bazylika św. Piotra, zbudowana na miejscu świątyni wzniesionej przez Konstantyna Wielkiego, drugi co do wielkości kościół na świecie, jedno z najważniejszych świętych miejsc dla chrześcijaństwa. Tradycja mówi, że bazylika stoi na miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego za pierwszego papieża, a jego grób znajduje się pod głównym ołtarzem. W środku znajdziemy między innymi słynną Pietę Michała Anioła, zaś w podziemiach znajdują się groby wielu papieży. Tutaj również spoczywa Jan Paweł II., Zamek św. Anioła, Plac Navona,; Panteon, Bazylika Santa Maria Sopra Minerwa, Fontanna di Trevi - zgodnie z tradycją, turysta powinien wrzucić do fontanny drobny pieniążek, po to by do Rzymu jeszcze wrócić. Światową sławę Fontanna di Trevi zawdzięcza tej tradycji, ale i Anicie Ekelberg, a dokładnie jednej ze scen La Dolce Vita Federica Felliniego. Fontanna jest szczególnie piękna nocą, gdy oświetlają ją reflektory.Plac Hiszpański - gdzie życie tętni 24 godziny na dobę. Plac sławny ze względu na monumentalne schody, nazywane schodami hiszpańskimi. Warto zajrzeć tu na chwilę, by podziwiać jedne z  najszerszych i najdłuższych schodów w Europie oraz spotkać rozbawiony tłum turystów i rzymian, którzy to miejsce uwielbiają.  Każdego roku  na schodach organizowane są pokazy mody. Przed schodami znajduje się słynna barokowa Fontana della Barcaccia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd do RZYMU – zwiedzanie c.d. : Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Koloseum (z zewnątrz)- najbardziej znany zabytek Rzymu, wybudowany za panowania dynastii Flawijskiej w latach 70-80 nowej ery. W tym czasie była to największa budowla w Rzymie i służyła jako arena walk gladiatorow i zwierząt. Nazwa budowli pochodzi od 36-metrowego kolosa - posągu Nerona, znajdującego się w pobliżu. W 2007 roku Koloseum stało się jednym z 7 nowych cudów świata, Forum Romanum i Fora Cesarskie, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do ASYŻUBazylika Matki Boskiej Anielskiej, Św. Franciszka, kościół Św. Klary i Piazza Komunale. przejazd do SAN MARINO, zwiedzanie najmniejszej republiki na świecie, zobaczymy m.in. zamek Guiata oraz Montale i Cesta. Następnie degustacja likierów i na zakończenie wizyty zakup pamiątek. Przejazd na nocleg w okolicach Rimini. Obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną.

IX DZIEŃ

Przyjazd na miejsce w godzinach porannych

CENA: 1790 zł/os (przy min. 40 osobach płacących) +80 Euro (płatne pilotowi w autokarze)

Cena zawiera: przejazd autokarem, noclegi i wyżywienie wg programu, opiekę pilota i przewodników miejscowych, ubezpieczenie, podatek VAT, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za system Tour Guide, wjazdy do miast (checz piont)

Płatność w Euro po przeprowadzeniu wycieczki zostanie rozliczona – jeżeli zostaną jakieś pieniądze pilot zwraca je grupie

Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się do pani Bożeny Mozgawy.

 

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top