4 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego nauczycielom i wychowawcom za działalność edukacyjną i wychowawczą oraz za kształtowanie postaw obywatelskich dzieci i młodzieży. W ten sposób uhonorowano 30 nauczycieli z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazł się nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku pan Mariusz Bieniek. Został on uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Na wstępie głos zabrała Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka, która zaznaczyła, że w obchody Roku Korczaka wkomponowują się przyznane odznaczenia będące uhonorowaniem wychowawców, ludzi, którzy w pracy z młodzieżą kierują się dialogiem, szacunkiem dla dzieci, słuchaniem tego, co one chcą powiedzieć.
Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem. We wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła również udział Pierwsza Dama. Podczas swojego wystąpienia zwróciła się do zebranych następującymi słowami:

- Każdy rodzic powinien zazdrościć Państwa uczniom. I każde dziecko powinno żałować, że nie jest Państwa uczniem - mówiła Anna Komorowska. Zaznaczyła, że czytając informacje o aktywności osób odznaczonych była pod ogromnym wrażeniem. Oceniła, że działalność wychowawców jest imponująca. I podkreślała, że wychowanie młodego człowieka nie kończy się wraz z dźwiękiem dzwonka.

- Działacie Państwo na tylu różnych forach, aktywizując młodych ludzi i ucząc ich tego, że nie tylko wiedza, ale też postawa jest w życiu ważna - powiedziała Pierwsza Dama. Jak dodała, chciałoby się, żeby w Polsce takich nauczycieli, jak Państwo było coraz więcej. Gratulując odznaczonym Małżonka Prezydenta RP życzyła, aby ich postawa była zaraźliwa.
Następnie zebrani wysłuchali wykładu z okazji Roku Korczakowskiego Wojciecha Eichelberga pt.: Janusz Korczak coraz bardziej potrzebny. Uroczystość zakończył koncert Szymanowski Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.
Uhonorowanie wysokim odznaczeniem państwowym – Srebrnym Krzyżem Zasługi nauczyciela I LO w Kraśniku to wielkie wyróżnienie dla całej społeczności „Górki”. Cieszy fakt, iż zaangażowanie nauczycieli i uczniów tej szkoły zostało zauważone w Warszawie, gdyż nominacja dla p. Mariusza Bieńka do tego odznaczenia została zgłoszona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Jest to konsekwencja udziału uczniów „Górki” w licznych projektach i przedsięwzięciach organizowanych w tej szkole. To właśnie w I LO im. Tadeusza Kościuszki organizowane były takie akcje jak: Majówka z Flagą, Polska Prezydencja w Unii Europejskiej, Prawybory do Parlamentu Europejskiego, o których wielokrotnie informowały lokalne media. Wspólnie z TV Kraśnik uczniowie z „Górki” nakręcili spot reklamowy przybliżający mieszkańcom miasta polską prezydencję w Unii Europejskiej. 
To szczególne wyróżnienie p. Mariusz Bieniek osiągnął dzięki wielkiemu zaangażowaniu w pracy z młodzieżą, ale także dzięki współpracy z nauczycielami I LO, kreatywności uczniów, a także wsparciu, jakie w swoich działaniach otrzymywał od dyrekcji szkoły oraz organu prowadzącego czyli Powiatu Kraśnickiego.

100 lat "Górki"

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Data : poniedziałek, 23 lipiec 2018
24
Data : wtorek, 24 lipiec 2018
25
Data : środa, 25 lipiec 2018
26
Data : czwartek, 26 lipiec 2018
27
Data : piątek, 27 lipiec 2018
28
Data : sobota, 28 lipiec 2018
29
Data : niedziela, 29 lipiec 2018
30
Data : poniedziałek, 30 lipiec 2018
31
Data : wtorek, 31 lipiec 2018

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 92

Yesterday 76

Week 92

Month 4195

All 84989

Currently are 926 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top