4 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego nauczycielom i wychowawcom za działalność edukacyjną i wychowawczą oraz za kształtowanie postaw obywatelskich dzieci i młodzieży. W ten sposób uhonorowano 30 nauczycieli z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazł się nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku pan Mariusz Bieniek. Został on uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Na wstępie głos zabrała Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka, która zaznaczyła, że w obchody Roku Korczaka wkomponowują się przyznane odznaczenia będące uhonorowaniem wychowawców, ludzi, którzy w pracy z młodzieżą kierują się dialogiem, szacunkiem dla dzieci, słuchaniem tego, co one chcą powiedzieć.
Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem. We wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła również udział Pierwsza Dama. Podczas swojego wystąpienia zwróciła się do zebranych następującymi słowami:

- Każdy rodzic powinien zazdrościć Państwa uczniom. I każde dziecko powinno żałować, że nie jest Państwa uczniem - mówiła Anna Komorowska. Zaznaczyła, że czytając informacje o aktywności osób odznaczonych była pod ogromnym wrażeniem. Oceniła, że działalność wychowawców jest imponująca. I podkreślała, że wychowanie młodego człowieka nie kończy się wraz z dźwiękiem dzwonka.

- Działacie Państwo na tylu różnych forach, aktywizując młodych ludzi i ucząc ich tego, że nie tylko wiedza, ale też postawa jest w życiu ważna - powiedziała Pierwsza Dama. Jak dodała, chciałoby się, żeby w Polsce takich nauczycieli, jak Państwo było coraz więcej. Gratulując odznaczonym Małżonka Prezydenta RP życzyła, aby ich postawa była zaraźliwa.
Następnie zebrani wysłuchali wykładu z okazji Roku Korczakowskiego Wojciecha Eichelberga pt.: Janusz Korczak coraz bardziej potrzebny. Uroczystość zakończył koncert Szymanowski Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.
Uhonorowanie wysokim odznaczeniem państwowym – Srebrnym Krzyżem Zasługi nauczyciela I LO w Kraśniku to wielkie wyróżnienie dla całej społeczności „Górki”. Cieszy fakt, iż zaangażowanie nauczycieli i uczniów tej szkoły zostało zauważone w Warszawie, gdyż nominacja dla p. Mariusza Bieńka do tego odznaczenia została zgłoszona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Jest to konsekwencja udziału uczniów „Górki” w licznych projektach i przedsięwzięciach organizowanych w tej szkole. To właśnie w I LO im. Tadeusza Kościuszki organizowane były takie akcje jak: Majówka z Flagą, Polska Prezydencja w Unii Europejskiej, Prawybory do Parlamentu Europejskiego, o których wielokrotnie informowały lokalne media. Wspólnie z TV Kraśnik uczniowie z „Górki” nakręcili spot reklamowy przybliżający mieszkańcom miasta polską prezydencję w Unii Europejskiej. 
To szczególne wyróżnienie p. Mariusz Bieniek osiągnął dzięki wielkiemu zaangażowaniu w pracy z młodzieżą, ale także dzięki współpracy z nauczycielami I LO, kreatywności uczniów, a także wsparciu, jakie w swoich działaniach otrzymywał od dyrekcji szkoły oraz organu prowadzącego czyli Powiatu Kraśnickiego.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top