Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

26 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia V edycji Powiatowego Konkursu Twórczości Literackiej „ Pisać każdy może…”. Konkurs zorganizowany przez naszą szkołę oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

W uroczystości wzięli udział: dyrektor ZS nr 1 p. Piotr Miecznikowski, przedstawiciel Starostwa Powiatowego p. Andrzej Gotner, opiekunowie uczniów oraz autorzy prac. Pan Dyrektor skierował do młodych twórców słowa uznania i podziękowanie za trud tworzenia poezji i prozy. Pamiątkowe dyplomy otrzymało 12 nauczycieli z 8 gimnazjów biorących udział w Konkursie. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy młodzież posługuje się literacką polszczyzną. Za kształcenie tej umiejętności oraz motywowanie do udziału w Konkursie podziękowanie otrzymały: p. Anna Mazur-Boryca, p. Anna Niewiadomska z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Anita Krakowiak, p. Dorota Janacz i p. Danuta Bandosz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, p. Karolina Kwiecińska i p. Dominika Niekra – z Gimnazjum w Stróży, p. Dorota Sowa z Gimnazjum w Szastarce, p. Ewa Hałabiś z Gimnazjum w Terpentynie, p. Janusz Biłgorajski z Gimnazjum w Hucie Józefów, p. Joanna Rzepecka z Gimnazjum Społecznego, p. Elżbieta Mularczyk z Gimnazjum w Sulowie.

W dalszej części uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie – najpierw 13 spośród nich za udział w Konkursie, a następnie laureaci w dwóch kategoriach: poezja i proza. W oczach jury uznanie zdobyli następujący młodzi twórcy:

KATEGORIA POEZJA

I miejsce – Oliwia Wójcicka z Gimnazjum w Terpentynie (uczennica p. Ewy Hałabiś) za piękną poezję poruszającą problematykę etyczną, egzystencjalną, religijną.

II miejsce – Patrycja Nowak z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (uczennica p. Danuty Bandosz) za utwory o tematyce poważnej, których bohaterami są herosi naszej historii np. powstańcy.

KATEGORIA PROZA

I miejsce – Wiktoria Szabat z Gimnazjum w Szastarce (uczennica p. Doroty Sowy) za pouczającą historię młodej dziewczyny – bardzo zdolnej, ambitnej, ale też bardzo wyrachowanej i skłonnej do wszystkiego, by zawsze być „naj…”. Dodatkowym atutem tej pracy jest piękny język i umiejętnie wplecione dialogi.    

II miejsce – Magdalena Dorot z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (uczennica p. Doroty Janacz) za zachwycający opis Piety watykańskiej.

III miejsce – Justyna Nitkiewicz z Gimnazjum w Hucie Józefów (uczennica p. Janusza Biłgorajskiego) za utwór w formie pamiętnika bohaterki, która o codzienności pisze w sposób niecodzienny.

Swoje nagrody przyznało również młodzieżowe jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy I E. Otrzymali je Jakub Szpyra z Gimnazjum nr 1 (opiekun p. Anna Niewiadomska) oraz Klaudia Kępa z Gimnazjum nr 2 (uczennica p. Anity Krakowiak).

Uroczystość zakończył kabaretowy występ uczniów III F oraz słodki poczęstunek dla uczestników uroczystości. W przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości pomagali uczniowie klasy I E, natomiast koordynatorkami całości przedsięwzięcia były panie: Alicja Ostrowska, Renata Staruch i Beata Szaja.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top