Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

18 marca w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia III edycji Konkursu Twórczości Literackiej „ Pisać każdy może…”. Konkurs zorganizowany przez naszą szkołę oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku był kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

W kolejnej edycji Konkursu wzięło udział 39 uczniów z 9 gimnazjów Powiatu Kraśnickiego. Wszystkich przybyłych na uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu powitał p. Piotr Miecznikowski – dyrektor szkoły. Powiat Kraśnicki reprezentował p. Zbigniew Leziak – kierownik Wydziału Edukacji i Sportu. Na początku podkreślono jak duże znaczenie ma praca nauczycieli – merytorycznych opiekunów uczniów. Jest ona niezwykle cenna, a jednocześnie bardzo trudna. Widać to zwłaszcza teraz, gdy zarówno czytanie, jak i tworzenie tekstów literackich to czynności mało popularne wśród młodych ludzi.

Za swoje zaangażowanie pamiątkowe dyplomy otrzymały: p. Dorota Anders-Duda z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Danuta Bandosz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, p. Jadwiga Biegaj z Gimnazjum w Stróży, p. Ewelina Chmielik z Gimnazjum w Wilkołazie, p. Agata Gołofit z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Ewa Hałabiś z Gimnazjum w Terpentynie, p. Magdalena Iż z Gimnazjum w Stróży, p. Dorota Janacz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, p. Renata Kaźmierak z Gimnazjum w Stróży, p. Anna Mazur-Boryca z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Anna Niewiadomska z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku p. Agata Piwowarską z Gimnazjum w Wilkołazie, p. Dorota Sowa z Gimnazjum w Szastarce, p. Marzena Suchora z Gimnazjum w Blinowie, p. Anna Suduł z Gimnazjum w Trzydniku Dużym, p. Justyna Wolszczakowska z Gimnazjum w Annopolu.

W dalszej części uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie – najpierw 30 spośród nich za udział w Konkursie, a następnie laureaci w dwóch kategoriach: poezja i proza. W oczach jury uznanie zdobyli następujący młodzi twórcy:

KATEGORIA POEZJA

I miejsce – Aleksandra Nowicka – uczennica p. Eweliny Chmielik z Gimnazjum w Wilkołazie za piękne wiersze o tytułach: „Aniele…”, ,,Lustro”, „Dla Mamy”,

II miejsce – Maciej Świąder – uczeń p. Magdaleny Iż z Gimnazjum w Stróży za „Satyryczne limeryki na temat polityki”.

KATEGORIA PROZA

I miejsce – Weronika Widomska – uczennica p. Anny Mazur – Borycy z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku za fascynujący opis spotkania dziennikarki z nieznajomym, które stanowi punkt wyjścia do próby odpowiedzi na pytane: „Jacy jesteśmy naprawdę?”,

II miejsce – Michał Ścibura – uczeń p. Justyny Wolszczakowskiej z Gimnazjum w Annopolu za trzymające do końca w napięciu, oryginalne opowiadanie ,,Poprawka do Darwina”,

II miejsce – Olga Hałabiś – uczennica p. Magdaleny Iż Gimnazjum w Stróży za urzekające świetnym językiem i stylem, przepełnione humorem oraz zaskakującymi porównaniami i aforyzmami z gwary młodzieżowej „Sceny rodzinne”,

III miejsce – Paulina Kępa – uczennica p. Danuty Bandosz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku za Historię Brana, która udowadnia, jak cenną wartością jest życie i jak często nie doceniamy ludzi, którzy są wokół nas…,

III miejsce – Klaudia Tylus - uczennica p.Marzeny Suchory z Gimnazjum w Blinowie za poetycką opowieść „Lustro”, w której przeplatają się plany realizmu i fantastyki.

Swoje nagrody przyznało również młodzieżowe jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy pierwszej o profilu humanistycznym. Otrzymali je: Aleksandra Ślusarz – uczennica p. Danuty Bandosz (Gimnazjum nr 2) oraz Alicja Kłos uczennica p. Ewy Hałabiś (Gimnazjum w Terpentynie).

Na zakończenie, dziękując za spotkanie z wyjątkową poezją i prozą wystąpili uczniowie z klas II B, II F i I C. Młodym twórcom i wszystkim gościom zaprezentowali wzruszający montaż poetycko – muzyczny poświęcony pamięci Żołnierzom Wyklętym. Całości dopełniały przejmujące zdjęcia z tamtych lat. W organizacji uroczystości pomagali uczniowie klasy I F. Koordynatorkami całości przedsięwzięć związanych z konkursem były panie: Ewa Kozłowska, Alicja Ostrowska, Renata Staruch i Beata Szaja.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

(Beata Szaja)

Galeria zdjęć

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top