Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

24 stycznia Roku Pańskiego 2015, na sto dni przed owymi dniami zmagań i udręki, zwanymi przez lud wszelki „Maturą - losu wyrocznią”, brać szkolna wraz z zacnym gronem profesorów – bal cudowny uczyniła.

Zebrali się więc wszyscy, którzy zabawy zakosztować chcieli!

Do egzaminu maturalnego pozostało niespełna 100 dni.. Z tej okazji 24 stycznia bieżącego roku w Hotelu Królewskim w Janowie Lubelskim odbyła się huczna zabawa w intencji pomyślnie zdanej matury – Studniówka 2015! Piękne suknie, niezapomniane wrażenia oraz wystrój sali,… spowodowały, iż ta noc już na zawsze pozostanie w pamięci.

Kilka chwil po godzinie 19 młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła imprezę tradycyjnym polonezem i przemową dyrektora szkoły Piotra Miecznikowskiego. Pan dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych: Starostę Kraśnickiego pana Andrzeja Maja z małżonką, księży, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkolnej administracji, rodziców, osoby towarzyszące oraz bohaterów wieczoru – maturzystów wraz z partnerkami i partnerami. Maturzystom przypomniał, że etap ich drogi życiowej związany z tą szkołą, z tym liceum, powoli, nieubłaganie dobiega końca. „Mam nadzieję, że był to czas dobrze przez Was wykorzystany. Czas korzystania z uroków młodości, ale również czas zdobywania wiedzy i umiejętności. Jestem przekonany, że nasi nauczyciele zrobili wszystko, aby tę wiedzę Wam przekazać. Reszta zależy już tylko od Was, od Waszych chęci, od Waszego zaangażowania. (...) Życzę Wam, byście umiejętnie wykorzystali okres symbolicznych stu dni do matury i aby życiowy sprawdzian wiedzy wypadł dla wszystkich pomyślnie. Pamiętajcie , że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, a także wiarą w sens pokonywania trudności oraz w to, że często nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić – wystarczy tylko tego bardzo chcieć. Chciałbym Wam życzyć spełnienia tych najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów, a tym, którzy jeszcze nie wiedzą jaką wybrać drogę, odnalezienia tej właściwej, takiej, która przyniesie Wam zadowolenie. Pamiętajcie zawsze o tym, by Waszym celom przyświecała odwaga, dobro i prawda.” Dyrektor Miecznikowski złożył, na ręce przewodniczącego Komitetu Studniówkowego pana Piotra Pączka, gorące podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie Balu Studniówkowego. Życzył też wszystkim zgromadzonym wesołej zabawy aż do świtu.

Starosta Kraśnicki pan Andrzej Maj w swoim przemówieniu przywołał nazwiska osób, które reprezentują liczne grono wybitnych absolwentów naszej szkoły, znanych w kraju i poza jego granicami. Należą do nich, m.in.: prof. Andrzej Drop – rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr Marian Przylepa - dyrektor największego lubelskiego szpitala wojewódzkiego, Waldemar Olech - alpinista, himalaista, człowiek znany na całym świecie, Monika Studzińska-Marzec - wielokrotna reprezentantka Polski w piłce ręcznej. Życzył tegorocznym maturzystom, aby w przyszłości zasłużyli na miano wybitnych absolwentów i dołączyli do szacownego grona swoich poprzedników.

Reprezentanci uczniów podziękowali organowi prowadzącemu, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za stworzenie warunków do nauki i korzystania z nowości współczesnego świata oraz trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów. Wychowawczyniom klas: pani Wioletcie Skrzyńskiej, pani Izabeli Dekiel, pani Beacie Chmiel, pani Dorocie Jarmuł, pani Ewie Wiech, pani Grażynie Stęgierskiej, pani Izabeli Guściora uczniowie podziękowali za troskę, cierpliwość, wyrozumiałość, pomocną dłoń oraz wsparcie w trudnych chwilach. Do nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców skierowali słowa:

„Dziękujemy za ogrom wiedzy, którą przekazują nam Państwo. Dołożymy starań, by Wasze wysiłki nie poszły na marne. Przyznajemy – byliśmy jednością niesforną, dlatego tak mocno chcemy przeprosić za popełnione błędy i podziękować za wyrozumiałość. Serdecznie dziękujemy wszystkim, wszystkim bez wyjątku pracownikom szkoły. Nie byłoby nas tutaj, w tej szkole, gdyby nie nasi rodzice. Im również w tym uroczystym dniu pragniemy podziękować za to, że się przez cały czas nami opiekowali, podtrzymywali na duchu w chwilach słabości, przygotowywali do życia.” Szczególne podziękowania złożyli na ręce rodziców, którzy zorganizowali bal, „którzy kosztem własnego czasu i zdrowia, niestrudzenie pokonywali przeszkody i dzięki nim możemy dziś przeżywać tę niepowtarzalną noc”.

Dyrektor szkoły pan Piotr Miecznikowski, Starosta Kraśnicki pan Andrzej Maj oraz Przewodniczący Komitetu Studniówkowego pan Piotr Pączek życzyli maturzystom rewelacyjnych wyników na egzaminie maturalnym i dostania się na wymarzone uczelnie i kierunki oraz wesołej zabawy i niezapomnianych wspomnień po Balu Studniówkowym.


"Do białego rana" maturzystów zabawiał zespół Maximuss Band.

Galeria zdjęć nasze miasto krasnik

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top