25 kwietnia (poniedziałek) 2016 r. o godz. 9.15 na Obiektach Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim nasi uczniowie z ,, GÓRKI’’ wzięli udział w XXXIX Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” –2016. Były to eliminacje rejonowe.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju i ratownictwem medycznym oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Na tym etapie zawodów zostały przeprowadzone wszystkie konkurencje:

test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie (kula 5,6 mm –strzelnica otwarta), bieg na orientację, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przed-medyczna oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali zarówno dziewczęta i chłopcy, którzy na pierwszy raz uczestnictwa w takich zawodach spisali się dobrze zdobywając w każdej konkurencji punkty a co najważniejsze zdobyli niezbędne doświadczenie, które będzie procentować w zawodach które odbędą się za rok.

Dziewczęta:

Aleksandra Skibińska -2C, Oliwia Berdys -2 D,Alina Pielaszkiewicz –2 D, Natalia Sowa -2 C

Chłopcy:

Albert Fila - 2 AT, Bartosz Lenart - 2 AT, Szymon Szubartowski - 1 A, Wojciech Gasiński – 2AT, Kacper Czarnota – 2 AT. Opiekunami byli pan Paweł Kurek i pan Mariusz Wereski.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy przyczynili się do przygotowania do zawodów tj:

- test sprawnościowy, rzut granatem- nauczyciele z wychowania fizycznego- pani Maria Zalewska-Kapuścińska, pan Leszek Kapuściński, pan Robert Podwiązka, pan Mariusz Wereski

- strzelanie, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przed-medyczna- pan Kurek Paweł

- bieg na orientację- pani Maria Cios.

Galeria zdjęć

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 108

Yesterday 300

Week 2124

Month 6419

All 59227

Currently are 121 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top