Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

18 marca w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia III edycji Konkursu Twórczości Literackiej „ Pisać każdy może…”. Konkurs zorganizowany przez naszą szkołę oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku był kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

W kolejnej edycji Konkursu wzięło udział 39 uczniów z 9 gimnazjów Powiatu Kraśnickiego. Wszystkich przybyłych na uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu powitał p. Piotr Miecznikowski – dyrektor szkoły. Powiat Kraśnicki reprezentował p. Zbigniew Leziak – kierownik Wydziału Edukacji i Sportu. Na początku podkreślono jak duże znaczenie ma praca nauczycieli – merytorycznych opiekunów uczniów. Jest ona niezwykle cenna, a jednocześnie bardzo trudna. Widać to zwłaszcza teraz, gdy zarówno czytanie, jak i tworzenie tekstów literackich to czynności mało popularne wśród młodych ludzi.

Za swoje zaangażowanie pamiątkowe dyplomy otrzymały: p. Dorota Anders-Duda z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Danuta Bandosz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, p. Jadwiga Biegaj z Gimnazjum w Stróży, p. Ewelina Chmielik z Gimnazjum w Wilkołazie, p. Agata Gołofit z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Ewa Hałabiś z Gimnazjum w Terpentynie, p. Magdalena Iż z Gimnazjum w Stróży, p. Dorota Janacz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, p. Renata Kaźmierak z Gimnazjum w Stróży, p. Anna Mazur-Boryca z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Anna Niewiadomska z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku p. Agata Piwowarską z Gimnazjum w Wilkołazie, p. Dorota Sowa z Gimnazjum w Szastarce, p. Marzena Suchora z Gimnazjum w Blinowie, p. Anna Suduł z Gimnazjum w Trzydniku Dużym, p. Justyna Wolszczakowska z Gimnazjum w Annopolu.

W dalszej części uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie – najpierw 30 spośród nich za udział w Konkursie, a następnie laureaci w dwóch kategoriach: poezja i proza. W oczach jury uznanie zdobyli następujący młodzi twórcy:

KATEGORIA POEZJA

I miejsce – Aleksandra Nowicka – uczennica p. Eweliny Chmielik z Gimnazjum w Wilkołazie za piękne wiersze o tytułach: „Aniele…”, ,,Lustro”, „Dla Mamy”,

II miejsce – Maciej Świąder – uczeń p. Magdaleny Iż z Gimnazjum w Stróży za „Satyryczne limeryki na temat polityki”.

KATEGORIA PROZA

I miejsce – Weronika Widomska – uczennica p. Anny Mazur – Borycy z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku za fascynujący opis spotkania dziennikarki z nieznajomym, które stanowi punkt wyjścia do próby odpowiedzi na pytane: „Jacy jesteśmy naprawdę?”,

II miejsce – Michał Ścibura – uczeń p. Justyny Wolszczakowskiej z Gimnazjum w Annopolu za trzymające do końca w napięciu, oryginalne opowiadanie ,,Poprawka do Darwina”,

II miejsce – Olga Hałabiś – uczennica p. Magdaleny Iż Gimnazjum w Stróży za urzekające świetnym językiem i stylem, przepełnione humorem oraz zaskakującymi porównaniami i aforyzmami z gwary młodzieżowej „Sceny rodzinne”,

III miejsce – Paulina Kępa – uczennica p. Danuty Bandosz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku za Historię Brana, która udowadnia, jak cenną wartością jest życie i jak często nie doceniamy ludzi, którzy są wokół nas…,

III miejsce – Klaudia Tylus - uczennica p.Marzeny Suchory z Gimnazjum w Blinowie za poetycką opowieść „Lustro”, w której przeplatają się plany realizmu i fantastyki.

Swoje nagrody przyznało również młodzieżowe jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy pierwszej o profilu humanistycznym. Otrzymali je: Aleksandra Ślusarz – uczennica p. Danuty Bandosz (Gimnazjum nr 2) oraz Alicja Kłos uczennica p. Ewy Hałabiś (Gimnazjum w Terpentynie).

Na zakończenie, dziękując za spotkanie z wyjątkową poezją i prozą wystąpili uczniowie z klas II B, II F i I C. Młodym twórcom i wszystkim gościom zaprezentowali wzruszający montaż poetycko – muzyczny poświęcony pamięci Żołnierzom Wyklętym. Całości dopełniały przejmujące zdjęcia z tamtych lat. W organizacji uroczystości pomagali uczniowie klasy I F. Koordynatorkami całości przedsięwzięć związanych z konkursem były panie: Ewa Kozłowska, Alicja Ostrowska, Renata Staruch i Beata Szaja.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

(Beata Szaja)

Galeria zdjęć

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top