Szanowni koleżanki i koledzy absolwenci,  wychowankowie i sympatycy

I LO im.Tadeusza Kościuszki oraz szkół,

które istniały od roku 1919  roku  !

 


Jesienią 2007 roku postanowiliśmy zawiązać stowarzyszenie zrzeszające środowisko absolwentów i sympatyków naszej szkoły. Po przejściu procedury administracyjnej związanej z założeniem stowarzyszenia  od lutego bieżącego roku  po rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym uzyskało ono osobowość prawną i pełnię możliwości działania. 


Nazwa stowarzyszenia brzmi :

 

STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW I PRZYJACIÓŁ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAŚNIKU – ‘GÓRKA’

 

 

Siedziba stowarzyszenia mieści się w budynku naszej szkoły ‘na górce’ Kraśnik ul. Armii Krajowej 25 tel.81-825-24-26. Korzystamy również ze strony internetowej szkoły www.1lo.krasnik.pl

 

Ideą która przyświecała utworzeniu stowarzyszenia była chęć uzyskania ram prawnych do wspomagania działań szkoły w wypełnianiu jej obowiązków i działaniu na rzecz jej uczniów w pozbawionej ograniczeń formalnych pozalekcyjnej formie. Nie mniej ważnym czynnikiem skłaniającym nas do utworzenie stowarzyszenia  była chęć integracji środowiska wychowanków i absolwentów. Sądzimy, że stowarzyszenie dysponujące osobowością prawną i działające w sposób nieprzerwany  mogłoby w przyszłości pomagać w organizacji  zjazdów i spotkań koleżeńskich, pomagać w utrzymywaniu więzi koleżeńskich, gromadzić i opiekować się pamiątkami związanymi z okresem czasu spędzonego wspólnie w szkolnej ławie. Stowarzyszenie aktywnie włączyło się w organizację zjazdu absolwentów I LO we wrześniu 2008 z okazji 90 -lecia szkoły.

Chcielibyśmy aby krąg ludzi zainteresowanych dniem dzisiejszym naszej szkoły oraz pielęgnowaniem tradycji spotkań  koleżeńskich był możliwie najszerszy. Niniejszy list piszemy z nadzieją, że nasza inicjatywa znajdzie poparcie wśród koleżanek i kolegów. Jeśli uważacie państwo, że nasza inicjatywa  jest godna poparcia, możecie się do niej przyłączyć wstępując do stowarzyszenia.

Jeśli taka wasza wola, to zwracamy się do was z prośbą o wstępowanie do stowarzyszenia. 

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 257

Yesterday 449

Week 2414

Month 11928

All 102386

Currently are 517 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top