Dobiegł końca realizowany w Zespole Szkół nr 1 od września 2011r projekt programu Comenius.Pozwolił on społeczności szkolnej poznać kulturę, historię i kuchnię Francji,Włoch i Hiszpanii, a przede wszystkim zwrócił uwagę uczniów na aspekt zdrowego żywienia, do którego nawiązywał temat projektu „Jesteśmy tym, co jemy.”

Czytaj więcej...

Prezentujemy plakaty wykonane przez naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Prezentujemy plakaty wykonane przez uczestników spotkania projektowego

Czytaj więcej...

SPOTY Z TV KRAŚNIK O PROJEKCIE COMENIUS:

FILM 1

FILM 2

Czytaj więcej...

HISZPANIA

 

I.E.S. XOSÉ NEIRA VILAS

 WŁOCHY

 

Istituto Magistrale A. Rosmini

 FRANCJA

 

Lycée CORDOUAN

 POLSKA 

Zespół Szkół nr 1

WE ARE WHAT WE EAT

Nazwa międzynarodowego programu edukacyjnego Comenius została utworzona od nazwiska czeskiego pedagoga, reformatora szkolnictwa i twórcy nowożytnej pedagogiki Jana Amosa Komeńskiego. To Jan Amos Komeński głosił, że edukacja jest płaszczyzną, która umożliwi ludziom pełny rozwój i życie w zgodzie ze sobą i światem.Comenius - jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme), który zmierza do podwyższenia poziomu edukacji szkolnej, wzmocnieniu jej europejskiego wymiaru, zachęcenia do nauki języków obcych oraz promowania świadomości interkulturowej. Uczestnictwo w tym dwuletnim wielostronnym programie to doskonała okazja do poznania krajów, kultur, sposobów myślenia oraz stylów życia obcokrajowców. Program jest w całości finansowany przez Unię Europejską. W naszej szkole w latach 2011-2013 będzie realizowany projekt ” We are what we eat”. Partnerzy to szkoły z Włoch, Francji i Hiszpanii. Zamieszczone niżej pliki  pozwolą na zapoznanie się z celami i sposobem realizacji projektu.

Strona projektu

Opis projektu

Grafik projektu

Partnerzy

Aktualności

Relacje uczniów

Prace uczniów

Media o projekcie

Blog

Przewodnik kulinarny

Dziennik projektu

Dobiega końca realizowany w Zespole Szkół nr 1 od września 2011r projekt programu Comenius.
Pozwolił on społeczności szkolnej poznać kulturę, historię i kuchnię Francji,Włoch i Hiszpanii, a przede wszystkim zwrócił uwagę uczniów na aspekt zdrowego żywienia, do którego nawiązywał temat projektu „Jesteśmy tym, co jemy.” 
Projekt miał na celu wzmocnienie wymiaru europejskiego w edukacji, wspieranie mobilności uczniów i nauczycieli oraz współpracę między szkołami. „Górka” współpracowała z trzema innymi szkołami: z Liceum 'Corduan' z Royan (Francja), 'Rosmini' z miejscowości Lucera (Włochy) oraz 'Neiras Villas' z Oleiros ( Hiszpania).

Czytaj więcej...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top